O nas - IPSAD – Instytut Praktycznego Sadownictwa

​Certyfikaty:

PN-EN ISO 9001:2015

to jednostka doradcza świadcząca usługi w branży sadowniczej, w zakresie agrotechniki, badań laboratoryjnych, doświadczalnictwa polowego, szkoleń branżowych i systemów certyfikacji jakości.

IPSAD to zespół znanych i cenionych naukowców, specjalistów oraz doradców z zakresu produkcji sadowniczej. Nasza firma współpracuje również z sadowniczymi ośrodkami doświadczalnymi w wielu krajach Europy oraz nowoczesnymi gospodarstwami sadowniczymi w kraju i zagranicą.

Ważnym osiągnięciem firmy jest wdrożenie i funkcjonowanie systemu ISO 9001:2015. Certyfikat został przyznany przez firmę TÜV Rheinland.

Stale się rozwijamy, w maju 2020 r. uzyskaliśmy decyzją 5/2020 uprawnienia do badania skuteczności w zakresie prowadzenia badań skuteczności działania środków ochrony roślin z grupy akarycydów, bakteriocydów, fungicydów i insektycydów w uprawach sadowniczych (jabłoń, grusza, wiśnia, śliwa, czereśnia, truskawka, malina, porzeczka). Ponadto mocy decyzji Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa z dnia 29 listopada 2022r. dodatkowo prowadzimy badania na skuteczność środków ochrony roślin  w uprawach rzepaku ozimego i jarego, zbóż (pszenica, pszenżyto, żyto, owies, jęczmień), kukurydzy, ziemniaków oraz w przechowalniach i chłodniach.

W swoich pracach wykorzystujemy nowoczesny sprzęt diagnostyczny, sieć stacji meteorologicznych i zaawansowane urządzenia do badań agrotechnicznych. Wykorzystujemy do prac badawczych, jak również udostępniamy zainteresowanym producentom, modele rozwoju chorób i szkodników. Programy te znacznie ułatwiają podejmowanie decyzji dotyczącej zwalczania zagrożeń w sadach i na plantacjach.

IPSAD dysponuje również własnym sadem doświadczalnym i laboratorium gdzie wykonywane są analizy biologiczne pobranego z plantacji lub sadu materiału, w tym próbne oceny odporności parcha jabłoni na wybrane fungicydy. Wykonywane są tu również badania dotyczące oceny biologicznej skuteczności środków ochrony roślin i działania regulatorów wzrostu.

W ramach działalności prowadzimy również szkolenia, lustracje i konsultacje w sadach, pokazy agrotechniczne i wiele innych. Organizujemy zagraniczne wyjazdy szkoleniowe.

Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu bezpośredniego lub za pośrednictwem platformy informacyjnej ipsad.pl, na której publikujemy porady i opinie na temat bieżących zagadnień praktycznych związanych z produkcją sadowniczą. Za jej pomocą można zamówić badania i analizy biologiczne, umówić spotkanie ze specjalistą, czy wreszcie podzielić się własnymi doświadczeniami.

W każdym przypadku postaramy się znaleźć racjonalne rozwiązanie najtrudniejszych problemów i zagadnień praktycznych.

Zespół IPSAD

Robert Sas

Doradca sadowniczy. Stworzyłem system doradztwa agrotechnicznego, który systematycznie przez cały sezon monitoruje uprawy i przekazuje sadownikom informacje o wszystkich zagrożeniach, wymogach i potrzebach związanych z prowadzeniem upraw. Praca ta daje mi satysfakcję i pozwala podnosić wciąż jakość naszych usług. Jest to moja pasja.

Aneta Rasińska

7 lat pracy w IPSAD. Razem tworzymy przyjazny klimat w firmie. Zajmuję się szybką obsługą klientów, odpowiem właściwie na wszystkie Państwa pytania. Jestem pogodna i otwarta. Z uśmiechem czekam na Państwa telefony. Organizuję również szkolenia.